Usługi
— Malowanie ścian
— Tapety na ściany
— Płytki ceramiczne
— Tynkowanie ścian
— Dekoracja ścienna kamieniem ozdobnym
— Korkowe pokrycie ścian
— Okładzina
— Panele ścienne
— Płyta gipsowo-kartonowa
Dekorowanie ścian prywatnego domu lub mieszkania rozpoczyna się od wyboru odpowiednich materiałów. Przed zakupem należy wziąć pod uwagę takie punkty, jak rodzaj wybranej powłoki, tekstura, sposób montażu, właściwości użytkowe, a także cechy samego budynku.
Materiały do wykończenia ścian w każdym pomieszczeniu prywatnego domu dobierane są również z uwzględnieniem wilgotności, temperatury i przeznaczenia pomieszczenia.
W trosce o bezpieczeństwo zdrowotne, przy pracach zewnętrznych nie stosuje się materiałów wykończeniowych do dekoracji wnętrz, gdyż mogą wydzielać szkodliwe substancje. Do dekoracji ścian w sypialniach i pokojach dziecięcych wybierane są najbezpieczniejsze, w większości naturalne materiały.
Na współczesnym rynku istnieje ogromny wybór materiałów budowlanych i wykończeniowych. Jeśli wcześniej musiałeś wybierać między malowaniem ścian a tapetą, dziś pojawiły się nowe materiały, które są łatwe w użyciu i niedrogie. Wiele z nich wykorzystywanych jest przede wszystkim w domach prywatnych.
— Laminat
— Płyta winylowa
— Deska parkietowa
— Solidna deska
— Wykładzina
Nowoczesny rynek oferuje dość szeroką gamę pokryć podłóg, które można stosować zarówno w mieszkaniach, jak i domach prywatnych lub biurach. Należy pamiętać, że najlepsze pokrycie podłogowe nie zawsze jest najdroższe.
Znalezienie odpowiedniej podłogi do Twojego domu czasami nie jest wcale łatwe, jeśli istnieje wiele opcji i podoba Ci się kilka z nich na raz. Niezależnie od tego, czy jest to PCV, laminat, parkiet, winyl czy płytki, ważne jest, aby podłoga pasowała do projektu domu, była praktyczna, niezawodna i wygodna dla mieszkańców.
Tutaj możesz przeczytać, jaką podłogę wybrać, a także cechy i zalety każdego rodzaju.
Jaką wykładzinę podłogową wybrać?
Charakterystyka materiału produkcyjnego najczęściej decyduje o tym, jaką podłogę wybrać i jaki budżet należy przeznaczyć na jej zakup.
Na przykład deski podłogowe można kupić dość tanio, ale będą wymagały dodatkowej obróbki i malowania. Laminat będzie kosztować 1,5–2 razy więcej, a PCV i płytki mogą być tańsze, ale płytek nie można stosować wszędzie.
Pod względem przyjazności dla środowiska nadal najbardziej przyjaznym dla środowiska materiałem jest drewno, następnie porcelana i płytki ceramiczne, a dopiero potem materiały wykorzystujące polimery.
Jeśli mówimy o trwałości użytkowej, odporności na zużycie, łatwości użytkowania i łatwości konserwacji, na pierwszym miejscu znajdą się płytki i gresy porcelanowe, to na ostatnim miejscu znajdą się wszelkiego rodzaju okładziny drewniane, PCV i linoleum.
Grupa I:
1. wybielanie sufitu
2. malowanie sufitu
3. nałożenie tynku na sufit
4. nałożenie powłoki dekoracyjnej na sufit
5. tapetowanie sufitu
Grupa II:
1. montaż sufitu klejonego (wklejanego)
2. montaż sufitu podwieszanego
Odświeżenie stropu w trakcie prac remontowych lub montaż nowego sufitu w trakcie prac wykończeniowych to bardzo ważny etap prac budowlanych. Wybór technologii, materiałów budowlanych, rodzaju sufitu, i sposobu wykończenia powierzchni — zależy od całościowego i pełnego postrzegania wnętrza pomieszczenia.
Różnorodność nowoczesnych i tradycyjnych materiałów budowlanych i wykończeniowych oraz technik montażu sufitów pozwala idealnie zaprojektować przestrzeń sufitową w mieszkaniu, biurze czy domu — „niebie” każdego pomieszczenia.
Rodzaje wykończeń czy techniki montażu sufitów pozwalają podzielić montowane pokrycie sufitowe (sufit gotowy) na dwie główne grupy — tradycyjne i nowoczesne.
Do pierwszej grupy zaliczamy sufity, których montaż wymaga wstępnego przygotowania powierzchni przestrzeni sufitowej, do drugiej grupy zaliczamy sufity przestrzenne (napinane), które nie wymagają wstępnego przygotowania powierzchni.